O Nás

toskansko

 

Našim cílem je sdílet myšlenku čistého vína. Podporovat malá rodinná vinařství a ukázat lidem, jak skvělé může víno být. Máme moc rádi Itálii, David mluví italsky, a tak vozíme víno z Itálie. 

Naturální víno nemusí být jen mladé, ale i archivní, a rozhodně nemusí mít vždy málo alkoholu. Ostatně ta nejlepší vína s nejdelší tradicí jsou naturální, respektive normální z pohledu vinaření před příchodem industrializace a masové výroby vína v druhé polovině minulého století. 

Víno je výtvorem člověka, v přírodě samo od sebe nevzniká. A přeci je v něm něco božského a nepochopitelného. Když je naturální víno udělané dobře, tak nabízí neuvěřitelnou rozmanitost chutí, které se konvenční víno nikdy nemůže vyrovnat

Na víně je z našeho pohledu nejdůležitější jeho rovnováha a čistota. Té je ale potřeba dosáhnout organicky, důkladnou péčí a láskou, znalostí, tradicí, a nikoli chemickými aditivy. Jedině vyrovnané a čisté víno dá totiž plně vyniknout tomu, čím má víno být: zachycením daného ročníku v dané oblasti skrze jednu či více odrůd.

Tohle všechno jsou věci, které jsou ve víně doopravdy cítit, a které z jeho pití dělají zábavu a nesmírný požitek.

Hledáme vinaře, kteří jsou i filozofy, žijí ve svých vinicích a dávají vzniknout vínům, která odráží jejich životní hodnoty.
Jsou štědří, pohostinní, ohleduplní, trpěliví. Za nimi jezdíme, jejich vína vozíme.
 
S láskou 
David & Kamila
 
kvacak